Azerbaycanlılara oturma izni

Temmuz 24, 2019

Azerbaycanlılara oturma izni

Oturma izni başvuru işlemleriniz için sizlere hizmet sunulmaktadır. 08:00 – 22:00 arası bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Azerbaycan ülkesi vatandaşları Türkiye ye geldiklerinde kendilerine verilen 30 günlük vize muafiyet sürelerinden daha fazla burada kalmak istediklerinde oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu süre içerisinde başvuruda bulunmazlarsa kaçak duruma düşerler ve ülkeyi terk etmeleri gerekir. Her hangi bir aksilik sonucu 30 gün içerisinde başvuruda bulunulmadığı zaman göç idaresi müdürlüğü her ülke vatandaşına 10 gün ek süre vermektedir. Yalnız bu durumda geç kaldıkları için bir ceza ücreti ödemeleri gerekmektedir. Buda 50-80 dolar arasında bir ücrete tekabül etmektedir.

Azerbaycan ikamet izni uzatma

Türkiye ye girdiklerinde bu tür bir durumla karşılaşmamak için 30 gün süre dolamadan başvurunuzu yapmayı ihmal etmeyin. Oturma izni başvuruları göç idaresinin internet sitesinden online olarak yapılmaktadır. Randevunuzu oluştururken sisteme gireceğiniz bilgilerin eksik yada yanlış olamamasına dikkat edin yanlış ve hatalı bilgi bildirimi oturma izni alma talebinizin ret olmasına sebep olabilir. Oturma izni randevunuzu oluştururken oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin yabancı sağlık sigortası bilgileri randevu alınırken sisteme giriş yapılmadığında oturma izni alma talebiniz ret olma durumu vardır.

Azerbaycanlılara oturma izni başvuru işlemleri

Oturma izni randevunuzu aldıktan sonra size sistem tarafından bir randevu yeri günü ve saati verilir. Bu tarih ve saatte randevunuzun olduğu göç idaresine giderek oturma izni almak içi istenen belgeleri hazırlayıp teslim etmeniz durumunda oturma izni alma talebiniz göç idaresi müdürlüğü tarafından değerlendirmeye alınır. Daha sonrasında kısa mesaj yolu ile iletişim bilgilerinize sonuç bilgi iletilir. Onaylanması durumunda PTT tarafından size kimliğiniz gönderilir. Azerbaycan Oturma izni alma konusunda desteğe ihtiyaç duymanız halinde bizi istediğiniz zaman arayıp bilgi edinebilirsiniz.