Gürcistanlılara oturma izni

Nisan 30, 2019

Gürcistanlılara oturma izni başvuru

Gürcistan ülkesi vatandaşları Türkiye ye giriş yaptıklarında kendilerine tanınan vize muafiyet süreleri bittikten sonra Türkiye de kalmak istediklerinde yapmaları gereken işlem oturma izni almaktır. Oturma izni işlemi kişinin durumuna göre belirlenip ona göre yapılmaktadır. Oturma izni almanın değişik başvuru şekilleri vardır. Örnek vermek gerekir ise turizm amaçlı oturma izni, öğrenim amaçlı oturma izni, aile oturma izni gibi.

Gürcistan vatandaşları oturma izni alma

başvurusunda bulunmadan önce hangi ikamet türüne başvuru yapacakları belirlemeleri gerekmektedir. Gürcistan vatandaşlarının Türkiye ye giriş yaparken ikili ülke anlaşmalarına göre belirlenen vize muafiyet süreleri 90 gündür. Oturma iznine başvuru yapacak kişiler bu süre bitmeden oturma izni başvurularını yapmaları gerekmektedir. Oturma iznine başvuru yaparken 90 gün olan süreye 10 gün ek süre tanınır ancak bu durumda 50 dolar ceza ödemeleri gerekmektedir. Bu zamanında başvuru yapmadıkları için devletin belirlemiş olduğu vize ceza harcıdır. Oturma izni alırken ödeyecekleri oturma izni harcına ek olarak öderler bu miktarı. Oturma izni almak isteyen Gürcistan vatandaşları oturma izni randevularını göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesinden online olarak almaları gerekmektedir. Direk göç idaresine giderek oturma izni randevusu alınamamaktadır. Oturma izni başvurusunu oluştururken pasaport iletişim eğitim gelir bilgileriniz ile kaydınızı oluşturabilirsiniz. Oturma izni randevusu alırken sisteme kaydettiğiniz bilgilerin yanlış veya eksik olmamasına özen gösterin yanlış veya eksik bildirimler oturma izni alma talebinizin ret ine sebep olabilmektedir. Oturma izni randevunuzu sağlıklı bir şekilde oluşturduğunuzda size sistem bir randevu günü ve saati bildirir bu tarih ve saatte randevunuzun olduğu göç idaresi müdürlüğüne giderek oturma izni almak için istenen evrakları hazırlayıp teslim etmeniz durumunda oturma izni alma talebinizi devlete bildirmiş olursunuz. Dosyanızı teslim ettiğiniz zaman başvurunuz değerlendirme aşamasına alınır ve olumlu sonuçlanması halinde randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adres bilginize posta yolu ile ikamet kimliğiniz gönderilir. Oturma izni kimliği resmi bir evrak olduğu için pasaportunuz ile sadece kişinin kendisi teslim alabilir. Oturma izni randevunuzu alırken ilk dikkat etmeniz gereken işlem oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası yaptırıp poliçe bilgisini sisteme kaydetmeniz gerekmektedir. Oturma izni almak isteyen Gürcistan vatandaşları oturma izni alma konusunda hizmet veren firmamız ile irtibata geçerek oturma izni alma ile ilgili tümü işlemlerini kolaylıkla yapabilirler. İşlemlerinizi yaptırmak için bizi arayabilirsiniz.

Gürcistanlılara oturma izni alma fiyatları

Gürcistan vatandaşları Türkiye ye giriş yaptıklarında oturma izni almak istediklerinde oturma iznine ilk başvuru yaptıkları zaman ödeyecekleri harç miktarları ile oturma izni uzatma başvuru yapacakları zaman ödeyecekleri harç miktarları aynı değildir. Oturma izni ilk başvurularında tek giriş vize harcı ödediklerinden dolayı daha fazla ücret ödemektedirler. Ayrıca oturma izni başvurusunda bulunan Gürcistan vatandaşları oturma izni başvuru şekline göre başvuruda bulundukları süreye göre ve başvuruda bulundukları ile göre farklı evraklar istendiğinden dolayı ödeyecekleri ücretlerde farklılık göstermektedir. Oturma izni alma fiyatları ile alakalı bilgi verebilmek için bizi arayıp başvuruda bulunduğunuz ili başvuruda bulunmak istediğiniz başvurumu durumunu ve oturma izni almak istediğiniz süreyi belirtmeniz halinde size daha sağlık bilgi aktarmamız mümkündür. Türkiye ye gelen Gürcistan vatandaşları oturma izni almak istediklerinde ağırlıklı olarak turizm amaçlı başvuruda bulunmaktadır. Turizm amaçlı başvuruda bulunan Gürcistan vatandaşları tüm göç idareleri istenen ortak belgeler için ortalama 1700-1800 tl gibi bir harcama yapmaktadırlar. Bu belirtilen belgeler bütün Türkiye genelindeki göç idarelerinin istediği ortak belgeler için gerekli olan ücrettir. Ayrıca oturma iznine başvuru yapıldığı zaman istenen yabancı sağlık sigortası fiyatları kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin yaşı yükseldikçe yabancı sağlık sigortası fiyatı artış gösterdiğinden dolayı ödeyecekleri ücretlerde yükselme olabilmektedir. Oturma izni alma alanında hizmet veren firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Gürcistan vatandaşı oturma izni uzatma


Gürcistan vatandaşları Türkiye ye geldiklerinde oturma izni almaları halinde kendilerine verilen ikamet süresinden sonra Türkiye de kalmak istemeleri durumunda oturma izni uzatma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Oturma izni uzatma başvurularını oturma izni sürelerinin bitmesine 60 gün kala yapabilmektedirler. İkamet süreleri bitene kadar da oturma izni uzatma hakları bulunmaktadır. Oturma izni süreleri bittikten sonra otura izni uzatma haklarını kaybederler. Kaçak duruma düştüklerinden dolayı da ülkeyi terk etmeleri gerekmektedir. Oturma izni uzatma işlemleri oturma izni ilk başvuru işlemi gibi göç idaresinin internet sitesinden yapılmaktadır. Online randevu alarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Oturma izni uzatma işlemi İstanbul dan yapılacaksa eğer ilk başvuru yaparken sisteme kaydetmiş oldukları adres pasaport gibi bilgilerinde değişme yok ise oturma izni uzatma başvurularını posta yolu ile gerçekleştirebilirler. Bu işlemde göç idaresine gitmelerine gerek kalmadan dosyalarını ptt ile göç idaresine göndererek oturma izni alma taleplerini devlete bildirebilirler. Oturma izni uzatma başvurularında bahsettiğimiz bilgilerde değişiklik var ise işlemlerini oturma izni ilk başvuruda yaptıkları gibi yapabilmektedirler.

Gürcistan vatandaşları oturma izni uzatma işlemi

yapacakları zaman ilk başvuruda ödemiş oldukları tek giriş vize harcı bedelini oturma izni uzatma başvurularında ödememektedirler. Bundan dolayı oturma izni almak için ödeyecekleri miktarda düşüş meydana gelmektedir. Gürcistan vatandaşları oturma izni uzatma işlemlerini yapacakları zaman oturma izni alanında hizmet veren firmamız ile irtibata geçerek oturma izni uzatma başvurularını kolaylık yaptırabilirler. Hiçbir evrak hazırlamanıza gerek kalmadan bütün evraklarını hazırlamaktayız. İşlemlerinizi yaptıra bilmek için bizi araya bilirsiniz.