ikamet izin randevusu

Mayıs 10, 2019

ikamet izni randevu alan şirketler

Türkiye ye giriş yapmış olan yabancı ülke vatandaşları ülkeye giriş yaparken kendilerine verilen vize muafiyet süresinden daha uzun Türkiye de kalmak istediklerinde yapmaları gereken işlem oturma izni almaktır. Oturma izni yabancı ülke vatandaşı olan kişinin talebine göre süreleri belirlene bilmektedir.

Oturma izni randevu alan şirketler

1 yıla kadarda turizm amaçlı oturma izni alabilmektedirler. Oturma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşları ilk işlem olarak vize muafiyet süreleri bitmeden göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesinden randevu almaları gerekmektedir. ikamet izni başvuruları sadece internet sitesi aracılığı ile online olarak alınabilmektedir. Direk müracaat ederek göç idaresi müdürlüklerinden oturma izni için randevu alınamamaktadır. Pasaport adres eğitim gibi kişisel bilgilerinizi girerek oturma izni randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Oturma izni randevu alan firmalar İstanbul

Randevunuzu oluşturduğunuzda sistem size bir randevu günü ve saati verir bu tarih ve saatte oturma izni almak için istenen belgeleri hazırlayarak oturma izni randevunuza iştirak ederek dosyanızı teslim edip oturma izni alma talebinizi devlete bildirebilirsiniz. Oturma izni almak istediğinizde randevunuzu oluşturacağınız zaman bütün bilgilerinizin eksik yada yanlış olmamasına özen gösterin yanlış veya eksik girilen bilgiler oturma izni alma talebinizin ret edilmesine sebep olabilir.

Oturma izni için sağlık sigortası kesen şirketler

Oturma izni randevunuzu oluştururken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası yaptırmanızdır ve bu yabancı sağlık sigortası poliçe bilgilerinizi sisteme kaydetmenizdir. Bu işlemi yapmadığınızda oturma izni alma talebiniz ret edilebilir. Bütün işlemleri sorunsuz bir şekle yaptıktan sonra oturma izni talebiniz değerlendirme aşamasına alınır uygun görülmesi halinde onaylanır ve ikamet kimliğiniz yani oturma izni kimliğiniz posta yolu ile randevu alırken sisteme kaydetmiş olduğunuz adresinize gönderilir. Postaya verilip size gönderilmeden önce size bir bilgilendirme mesajı atılır ve sistem üzerinden kimliğinizin nerede olduğunu istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Konu ile alakalı daha detaylı bilgi almak işlemlerinizi kolaylıkla halledip sorunsuz bir şekilde oturma izni almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.