Oturma izni alma fiyatları

Temmuz 11, 2019

Oturma izni alma fiyatları

Oturma izni randevu alma ve sağlık sigortası poliçesi ile başvuru yapma 199 ₺ dir. Oturma izni nasıl alınır Oturma izni işlemi İç İşleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün verdiği bir belgedir. Oturma izni belgesi Türkiye ye gelen yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye giriş yaparken kendilerine verilen vize veya vize muafiyet sürelerinden daha fazla Türkiye de kalmak istediklerinde almak zorunda oldukları belgedir.  Oturma izninin diğer adı ikamet iznidir. Oturma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşlarının yapmaları gereken ilk işlem Türkiye ye girdiklerinde göç idaresi müdürlüğünün internet sitesinden randevu almaktır. Vize süreleri bittikten sonra oturma izni yani ikamet iznine başvuru hakları bulunmamaktadır.

İkamet izni başvuru fiyatları

İkamet izni randevusu ve ikamet izni için sağlık sigortası kesme başvuru formu ile birlikte 199 ₺ den başlamaktadır. Vize süreleri bittiği zaman oturma izni başvuru randevusu almamaları halinde kaçak duruma düşeceklerinden dolayı sınır dışı edilme durumu ile karşılaşırlar. Bundan dolayı Türkiye ye giriş yaptıklarında başvuru yapmayı ihmal etmemeleri gerekiyor. Oturma izni almak için randevu oluşturacağınız zaman sisteme gireceğiniz kişisel bilgilerinizi eksik ya da hatalı girmemeye özen gösterin. Yanlış ya da eksik bilgi bildirimi oturma izni başvurunuzun ret edilmesine sebep olabilir. Konu ile alakalı bilgisi olan uzman bir kişiye randevunuzu aldırın mutlaka.

Yabancılara oturma izni başvuru fiyatları

199 ₺ ye randevu alma ve sağlık sigortası. Oturma izni almak için randevunuzu oluşturduktan sonra size sistem tarafından otomatik olarak bir randevu günü verilir. Bu randevu gününde oturma izni almak için istenen belgeleri hazırlayarak randevunuzun olduğu göç idaresi müdürlüğüne giderek teslim etmeniz gerekmektedir. Dosyanızı teslim etmeniz durumunda oturma izni alma talebiniz devlet tarafından değerlendirmeye alınır.

Yabancılara ikamet başvurusu ücretleri İstanbul

SAĞLIK SİGORTASI KESİLEREK RANDEVU ALMA ÜCRETİ 199 ₺ DİR. Randevunuzu oluştururken sisteme kaydettiğiniz cep telefonu veya mail adresinize sonucu ile alakalı bilgi gönderilir. Onaylanması halinde yine randevu alırken sisteme kaydetmiş olduğunuz adresinize ikamet kimliği kartınız posta yolu ile gönderilir.  Kimliğiniz postaya verildiği zaman pasaportunuz ile teslim almanız gerekmektedir. Oturma izni kimliği resmi bir evrak olduğundan dolayı kişinin kendisinden başkasına teslim edilmesi yasaktır. Oturma izni kimliğiniz gönderildiği zaman evde bulunmamanız halinde evinize en yakın PTT şubesine bırakılır PTT şubesine giderek ikamet kimliğinizi yani oturma izni kimliğiniz teslim alabilirsiniz.