Randevu alma

Oturma izni randevu alan şirketler

Türkiye’de oturma izni almak isteyen yabancılara ikamet izni randevusu alınmaktadır. Oturma izni başvuru işlemleri için bizi arayabilirsiniz.

İkamet izni almak için gerekli evraklar

oturma izni almak istediklerinde göç idaresi müdürlüğünün oturma izni almak için istediği belgeleri hazırlayarak göç idaresi müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir. Hazırlayacağınız evraklar başvuruda bulunduğunuz ile göre ve başvuru durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Kırgızistan vatandaşlarının hazırlayacakları evraklar ilk başvuru ve uzatma başvurularında da farklılık göstermektedir. Oturma izni uzatma başvurusunda bulunan Kırgızistan vatandaşları oturma izni ilk başvurusunda ödedikleri tek giriş vize harcını ödemezler bundan dolayı uzatma başvurularında ilk başvurularına göre daha az miktar da harç yatırmaktadırlar. Oturma izni almak için bütün göç idareleri için geçerli olan ortak belgeler şunlardır.

oturma izni kamet randevu alma

İkamet izni için gerekli evraklar nelerdir?

  • Oturma izni randevu belgesi.
  • 4 adet fotoğraf
  • Tek giriş vize harcı ( ilk başvuruda ödenmesi gereklidir uzatma başvurularında ödenmez) ikamet harç bedeli ve kart aidatının vergi dairelerine yatırıldığına dair makbuzları
  • Noter onaylı kira kontratı veya bunun yerine geçen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından alınmış taahhütname ( Bu evrak yine noterlerden alınabilir. Ayrıca kişi evli ise eşiyle beraber vermesi zorunludur aksi durumda kabul edilmez. )
  • Oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası
  • Pasaport ilk sayfa ve son giriş mührünün olduğu sayfanın fotokopisi. ( Oturma izni uzatma başvurularında ikamet kimliklerinin ön arka fotokopisi. )

Göç idaresi genel müdürlüğünün oturma izni almak için istediği ortak belgeler bunlardır. Başvuruda bulunduğunuz ile göre ve başvuru durumunuza göre istenecek olan evraklar artış ve farklılık gösterebilmektedir. Oturma izni randevunuza gittiğiniz zaman görevli memur sizden yukarıda belirttiğimiz evrakların haricinde başka bir evrak isterse size evrak hazırlama süresi olarak 30 gün ek süre verilir bu süre bitmeden istenen belgeleri hazırlayarak göç idaresi müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir. Oturma izni almak Kırgızistan vatandaşları hazırlayacakları evraklar konusunda desteğe ihtiyaç duymaları halinde bizi arayarak işlemlerini yaptırabilirler.

Yandex.Metrica e ikamet başvuru
google reklamları