Ruslara Türkiye’de Oturma İzni

Mayıs 1, 2019

Rusyalılara oturma izni

Türkiye ye giriş yapmış olan Rusya Federasyonu vatandaşları kendilerine Türkiye ye giriş yaparken tanınan vize muafiyet sürelerinden daha fazla Türkiye de ikamet etmek istediklerinde yapmaları gereken işlem oturma izni almaktır.  Umuma mahsus pasaporta sahip olan Rusya Federasyonu vatandaşlarının vize muafiyet süresi 60 gündür. Diplomatik pasaport sahibi Rusya Federasyonu vatandaşlarının vize muafiyet süresi de 90 gündür. Oturma izni almak isteyen Rusya Federasyonu vatandaşları bu süre bitmeden oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu belirtilen süreye 10 gün ek süre verilir yalnız bu durumda vize muafiyet sürelerinin aştıklarından dolayı 50 dolar civarında bir ceza ödemeleri gerekir. Bu sürede bittikten sonra oturma izni başvuru hakları kalmaz ve ülkeyi terk etmeleri gerekir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bu süreler bitmeden göç idaresi genel müdürlüğünün internet sitesinden online olarak randevu alabilirler. Randevu alınacağı zaman oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortanızın olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport sürenizde oturum almak istediğiniz süreden en az 2 ay daha fazla kullanım süresi bulunmaktadır. Örnek vermek gerekir ise 1 yıllık oturma izni almak istiyorsanız pasaportunuzun bitiş süresine en az 14 ay kalmış olması gerekmektedir. Oturma izni başvuru yapmak için pasaportunuzun süresinde bir sıkıntı yok ise eğer pasaport iletişim gibi kişisel bilgilerinizi sisteme girerek randevunuzu oluştura bilirsiniz. Oturma izni randevunuzu oluşturduğunuzda size bir randevu yeri günü ve saati verilir bu randevu tarihinde göç idaresi genel müdürlüğünün oturma izni alabilmeniz için istediği belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim edebilirsiniz. Oturma izni almak istenen belgeleri teslim ettikten sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına alınır ve sonuç bilgisi sisteme kaydetmiş olduğunuz mail veya cep telefonunuza bildirilir. Olumlu sonuçlanması halinde randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adresinize posta yolu ile gönderilir. pasaportunuzla oturma izni kimliğinizi yalnız siz teslim alabilirsiniz. Resmi bir belge olduğundan dolayı oturma izni kimlik kartınızı sizden başka birisi teslim alamaz.

Rusyalılara oturma izni alma fiyatları

Türkiye ye giriş yaptığında oturma izni almak isteyen Rusya Federasyonu vatandaşları oturma iznini alana kadar hazırlayacakları evraklar için bazı harcamalar yapması gerekmektedir. İkamet izni harç bedeli sağlık sigortası ve noter masrafları gibi evraklar belli bir ücret karşılığında temin edilebilmektedir. Oturma izni almak isteyen Rusya vatandaşlarının hazırlayacağı evraklar başvuruda bulundukları ile başvuru durumlarına ve oturma izni almak istediği süreye göre farklılık göstermektedir. 1 yıllık oturma izni harç miktarı ile 6 aylık oturma izni harç miktarı aynı değildir. Bundan dolayı ödemeyecekleri harç oturma izni almak istedikleri süreye göre farklılık gösterir. Ayrıca başvuruda bulundukları ile göre de oturma izni almak için istenen belgeler değişmektedir. Daha fazla evrak istendiğinde hazırlamak için daha fazla harcama yapmaları gerekebilir. Turizm amaçlı veya öğrenim amacıyla oturma izni alınmak istediğinde istenen evraklarda değişiklik gösterdiği için oturma izni almak için yapacakları masraflar farklı olmaktadır. Türkiye ye gelen yabancı ülke vatandaşlarının ağırlıklı olarak oturma iznine başvuru durumları turizm amaçlı oturma iznidir. Eğer oturma izni başvurularını İstanbul dan yapacaklar ise oturma izni için yapacakları masraf 1100 tl dir. Bir yıllık oturma izni almak için ödenecek toplam fiyatlarıdır. Oturma izni almak isteyen Rusya federasyonu vatandaşları oturma izni alma konusunda faaliyet gösteren firmamızı arayarak oturma izni almak istedikleri ili başvuruda bulunmak istedikleri ikamet türünü ve almak istedikleri süreyi belirterek yapacakları harcamalar için net bir fiyat bilgisine ulaşabilirler. Detaylı bilgi için bizi araya bilirsiniz.

Rusyalılara oturma izni uzatma

Eğer oturma izni başvurularını İstanbul dan yapacaklar ise oturma izni için yapacakları masraf 1100 tl dir. Bir yıllık oturma izni almak için ödenecek toplam fiyatlarıdır. Oturma izni almak isteyen Rusya federasyonu vatandaşları oturma izni alma konusunda faaliyet gösteren firmamızı arayarak oturma izni almak istedikleri ili başvuruda bulunmak istedikleri ikamet türünü ve almak istedikleri süreyi belirterek yapacakları harcamalar için net bir fiyat bilgisine ulaşabilirler. Detaylı bilgi için bizi araya bilirsiniz.