Türkiye’de oturma izni başvuru fiyatları

Mayıs 11, 2019

Yabancılara 1 yıllık oturma izni ücretleri

  • Türkmenistan vatandaşına ikamet izni uzatma fiyatları: 550 ₺
  • Türkmenistan vatandaşına oturma izni ilk başvuru ücretleri: 1.200 ₺
  • Özbekistan vatandaşı uzatma uzatma fiyatları: 1.200 ₺
  • Özbekistan vatandaşına oturma izni ilk başvuru ücretleri: 1.200 ₺
  • Azerbaycan vatandaşına ikamet izni uzatma fiyatları: 1.200 ₺
  • Azerbaycan vatandaşına oturma izni ilk başvuru ücretleri: 1.200 ₺
  • Gürcistan vatandaşına ikamet izni uzatma fiyatları: 1.200 ₺
  • Gürcistan vatandaşına oturma izni ilk başvuru fiyatları: 1.700 ₺
  • Kırgızistan vatandaşına ikamet izni uzatma fiyatları: 1.200 ₺
  • Kırgızistan vatandaşına oturma izni ilk başvuru fiyatları: 1.700 ₺

Oturma izin başvuru uzatma ücretleri

Yabancılara ikamet izni uzatma ücretleri ülkelere göre değişmektedir. En düşük oturma izni uzatma fiyatı: 550 ₺ dir. Yabancı sağlık sigortası poliçe bilgileri sisteme girilmeyen randevular ret edilmektedir. Bundan dolayı bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Oturma izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşı yukarıda belirttiğimiz bir şekilde işlemlerini yaptıktan sonra kendisine başvuruda bulunduğu ilde bir randevu günü ve saati verilir. oturma izni fiyatları Bu randevu gün ve saatinde oturma izni almak için istenen belgeleri hazırlayarak göç idaresi müdürlüğüne gidip teslim ettikten sonra oturma izni başvurularını tamamlayabilirler.

Yabancılara oturma izni başvuru ücretleri ne kadardır

İlk kez ikamet izni alacak yabancının oturma izni 1.200 ₺ den başlamaktadır. Oturma izni almak istediğinizde hazırlayacağınız evraklar oturma izni başvuru durumunuza, oturma izni başvurusunda bulunduğunuz ile göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekir ise turizm amaçlı oturma izni başvurusu ile aile veya öğrenim amaçlı ya da ticari amaçlı oturma izni için istenen belgeler aynı değildir. Ayrıca oturma izni başvurunuzu yapacağınız il göç idaresi müdürlükleri de farklı evrak isteye bilmektedir. Örnek vermek gerekir ise Ankara dan oturma izni başvurusu yaptığınızda sizden adres bilgisi olarak kira kontratı tapu fotokopisi ve ev sahibinin kimlik fotokopisini istemektedir. İstanbul dan oturma izni başvurusu yaptığınızda ise noter onaylı kira kontratı yeterlidir.

Oturma izni başvuru danışmanlık ücretleri

Oturma izni başvurusunda bulunduğunuz zaman hangi evrakları hazırlayacağınız ve oturma izni başvurusunda bulunacağınız ikamet türü ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayarak detaylı bilgi sabini olabilirsiniz. Oturma izni başvurusunda bulunduğunuz zaman dikkat etmeniz gereken en önemli konu yanlış işlem yapmamanızdır. Yanlış yapılan başvuru veya yanlış hazırlanan evraklar geri dönüşü olmayan sonuçlara sebep olmaktadır.

Türkiye’de oturma izni alma fiyatları

Oturma izni başvurunuzu ve hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayıp dosyanızı teslim ettikten sonra otuma izni başvurunuz göç idaresi müdürlüğü tarafından değerlendirme aşamasına alınır. Bu süre yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir. Oturma izni başvurunuz ile ilgili sonuç bilgisi randevu alırken sisteme kaydetmiş olduğunuz cep telefonu veya mail adresinize gönderilir. Oturma izni başvurunuz olumsuz değerlendirilmesi durumunda mahkeme yolu ile dava açma hakkına sahipsinizdir. Avukatlar aracılığı ile oturma izni ret durumunuza itiraz edebilirsiniz. Diğer bir yönetimi ise ret cevabı aldıktan sonra çıkış giriş yaparak yeniden başvuru yapabilirsiniz. Bu süreç detaylı bir süreçtir bu durumla karşılaştığınızda bizimle iletişime geçip neler yapmanız hususunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oturma izni kartım nasıl bana ulaşacak?

Oturma izni başvurunuz olumlu sonuçlanır ise oturma izni kimliğiniz PTTyolu ile randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz adresinize gönderilir. Oturma izni kimliğiniz PTT ye verildiği zaman size bir kargo takip kodu verilir. Bu kod ile kimliğinizin nerede olduğunu takip edebilirsiniz. Adreste bulunmanız halinde pasaportunuz ile oturma izni kimliğinizi teslim alabilirsiniz. Oturma izni yani ikamet kimliğiniz resmi bir belge olduğundan dolayı kişinin kendisinden başkasına teslim edilemez. Oturma izni kimliğiniz geldiği zaman adreste bulunmamanız halinde ptt şubesine geri gönderilir. PTT şubelerinde belli bir bekleme süresi vardır. Bu süre içerisinde bizzat giderek teslim alabilirsiniz.

İkamet izni başvuru yapma toplam fiyatları

En düşük ikamet izni uzatma 550 ₺ En yüksek ikamet izni uzatma işlemleri 1700 ₺ civarındadır. Zamanında alınmayan kimlikler göç idaresi müdürlüğüne geri gönderilir ve teslim alınmadığından dolayı iptal edilir. Oturma izni kimliğiniz gelene kadar sisteme kaydetmiş olduğunuz cep telefonunuzu aktif durumda bulundurmanız gerekmektedir. Aksi durumda size bilgi ulaştırılamayacağından dolayı oturma izni kimliğiniz iptal olabilir. Bundan dolayı telefonunuzu sürekli aktif durumda tutmaya değiştirmemeye özen gösterin. Göç idaresi müdürlüğüne gidip telefon numaranızı değiştirme imkanınız bulunmamaktadır. Oturma izni almak istediğiniz zaman konu ile alakalı detaylı bilgi edinmek işlemlerinizi eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yapabilmek için oturma izni alma konusunda hizmet veren firmamızı arayarak yardım alabilirsiniz.