Türkmenistan oturma izni uzatma

Nisan 27, 2019

Türkmenistan ikamet izni uzatma fiyatları

Yaşınıza göre değişen sigorta fiyatlarına dayalı olarak en düşük uzatma miktarı 650 ₺ dir. Bu fiyat sadece Türkmenistan vatandaşı için geçerlidir. Oturma izni (ikamet) uzatma işleriniz için size hizmet sunmaktayız. Oturma izni danışmanlık başvurusu için bizi arayabilirsiniz.

Türkmenistan vatandaşları oturma izni uzatma işleminiz yapmak istediklerinde ikamet kimliği bitiş sürelerine 60 gün kala oturma izni uzatma başvurularını yapabilmektedirler. Oturma izni uzatma işlemleri ilk başvuru ile aynıdır Göç idaresinin internet sitesinden online olarak randevu almaları gerekmektedir. Yine ilk başvuruda olduğu gibi oturma izni almak istedikleri süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası yaptırıp poliçe bilgilerini randevularını oluştururken sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Yalnız oturma izni uzatma işlemlerinde yabancı sağlık sigortası başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Yabancı sağlık sigortası poliçesi başlangıç tarihi ikamet kimliği bitiş tarihi olması gerekmektedir. Bitiş tarihi ise bir yıl sonraya tekabül edecek şekilde olmalıdır. Örnek vermek gerekir ise kişinin oturma izni 20/05/20019 da bitiyor ve siz başvuruyu 14/04/2019 ta yapıyorsunuz bu durumda yabancı sağlık sigortası poliçe başlangıç tarihi oturma izni kimliğinin bitiş tarihinden olması gerekmektedir.

Oturma izni başvuru Türkmenistan

Eğer randevuyu aldığınız tarihe yabancı sağlık sigortası kestirirseniz ikamet kimliğinizde poliçe sürenize göre verilir ve 10 aylık veya 11 aylık oturum alma durumunuz olur. Oturma izni uzatma başvurusunda randevunuzu oluşturduğunuzda eğer ilk başvurudaki adres bilgileriniz değişmemiş ise posta yolu ile evraklarınızı gönderebilirsiniz. Yabancı ülke vatandaşlarının bilgilerinde değişiklik olmadığı zaman göç idaresi genel müdürlüğü uzatma başvurularını posta yolu ile kabul etmektedir. Bu durum olduğu zaman size 5 gün süre tanınır bu süre içerisinde oturma izni için istenen belgeleri hazırlayarak iade taahhütlü olarak Göç idaresi müdürlüğüne dosyanızı göndermeniz gerekmektedir.  Oturma izni için gerekli belgeleri posta yolu ile göç idaresi müdürlüğüne gönderdiğiniz zaman eğer içerisinde eksik evrak var ise randevu alırken sisteme girmiş olduğunuz cep telefonunuza kısa mesaj olarak bilgi verilir ve tamamlamak için size süre verilir. Bu süre içerisinde eksik olan evrakları tamamlayarak bizzat elden teslim edebilirsiniz. Eksik evraklar posta yolu ile yapılamamaktadır. Bakırköy ilçesinde bulunan Bakırköy göç idaresi çalışma gurup başkanlığına giderek teslim etmeniz gerekmektedir.

Türkmenistan oturma izni uzatma işlemleri

Oturma izni uzatma başvurusunda bulunduğunuzda eğer adres bilgileriniz değişmiş ise ilk başvurudaki gibi randevu tarihi alarak bizzat dosyanızı teslim edebilirsiniz. İşlemler oturma izni ilk başvurusunda yaptığınız gibidir. Oturma izni dosyanızı teslim edeceğiniz zaman görevli memur sizden ekstra evrak isteye bilir oturma izni ile alakalı mevzuat sürekli değişiklik gösterdiğinden dolayı istenen evraklar farklılık gösterebilmektedir. Konu ile alakalı detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi kolaylıkla yapmak için bizi arayarak yardım alabilirsiniz.

Yabancılara oturma izni için gerekli belgeler nelerdir?

Yabancı ülke vatandaşları Türkiye ye geldikleri zaman oturma iznine başvuru yaptıklarında Göç İdaresi Genel müdürlüğünün illere göre belirlemiş olduğu evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Bütün göç idareleri için istenen ortak belgeler şunlardır.

  • Oturma izni randevu belgesi
  • Oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası
  • 4 adet biyometrik fotoğraf
  • Pasaport ilk sayfa ve son giriş mührü fotokopisi
  • Oturma izni harçlarının vergi dairelerine yatırıldığına dair makbuzları
  • Noter onaylı kira kontratı veya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından alınmış taahhütname