Yabancılara E ikamet Fiyatları İstanbul

Eylül 6, 2019

Yabancılara E ikamet Fiyatları İstanbul

Oturma izni fiyatları İstanbul Türkiye ye gelen yabancı ülke vatandaşları oturma izni almak istediklerinde belli bir meblağ ücret harcayarak evraklarını hazırlayabilmektedirler. Oturma izni almak için istenen evraklardan yabancı sağlık sigortası, 4 adet biyometrik fotoğraf, vergi ve harçlar gibi evraklar belli tutar ödenmeden temin edilememektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının yapacakları harcamalar ayrıca başvuruda bulundukları ikamet türüne ve süresine göre de değişiklik göstermektedir.

Yabancılara Oturma İzni Başvuru Fiyatları

Ayrıca başvuruda bulunan yabancı ülke vatandaşının hangi ülke vatandaşı olduğu da yapacağı masrafın artmasına veya azalmasına sebep olmaktadır. Ülkeler arası anlaşmalara göre alınan harç miktarları farklı olduğu için yapacağınız masraf farklılaşmaktadır. Örnek vermek gerekir ise Azerbaycan vatandaşları bir yıllık turizm amaçlı oturma izni başvurusunda bulundukları zaman 80 dolar ve 89 tl harç öderken Özbekistan vatandaşları 80 dolar 89 tl ve 568 tl tek giriş vize harcı ödemektedirler.

Yabancılara Oturma İzin Başvuru Ücretleri

Oturma izni alacağınız süreye göre de yapacağınız masraf değişiklik göstermektedir. 1 yıllık ikamet ile 2 yıllık ikametin harçları aynı değildir. Ayrıca 1 yıldan daha uzun oturma izni başvurularında başvuruda bulunduğunuz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası gerektiğinden dolayı yapılacak olan masrafta artış göstermektedir. Oturma izni almak istediğinizde yapacağınız masraf ile alakalı detaylı bilgiyi ancak bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Bizimle iletişim kurduğunuzda hangi ülkeli olduğunuzu almak istediğiniz ikamet türünü ve başvuruda bulunmak istediğiniz süreyi belirterek sizi detaylı şekilde bilgilendirebiliriz.